Ján Maliarik: kňaz Boha Najvyššieho

7. srpna 2016 /
foto: www.maliarik.cz

Dvacáté století se doslova hemží výjimečnými osobnostmi, které hlásaly myšlenky míru a spolupráce národů. Málokterého z oněch lidí však lze — s trochou nadsázky — označit za mučedníka, spasitele a gurua v jedné osobě. Slovák Ján Maliarik takovým člověkem byl. Evangelický kněz, filosof, mystik, humanista, pacifista, spisovatel, publicista, panslavista, propagátor Celo-Zemského Univerzálního Státu, vegetarián a uživatel jedenácti světových jazyků, který udržoval rozsáhlý korespondenční styk s výraznými osobnostmi přelomu devatenáctého a dvacátého století. Od jeho úmrtí uplynulo letos 14. července sedmdesát let. Přestože je Ján Maliarik znám zatím spíše jen úzkému okruhu zasvěcených odborníků a následovníků, jeho ústřední ideje významně rezonují i v jedenadvacátém století.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2020 vyjde v 2. polovině června.