Jiná strategie pro odchod?

1. srpna 2016 /
foto: Khushboo Jain. Asish Kothari s dětmi v Jhilmilu.

Zemětřesení vyvolané brexitem, možná největší od finančního kolapsu v roce 2008, nabízí další příležitost zpochybnit ekonomické a politické struktury, které vedou k takovým otřesům. V hlasité nelibozvučné debatě kolem brexitu jsem zaslechl pouze hrstku názorů, které přesahovaly omezený a rasistický nacionalismus převažujících hlasů „pro odchod“ a zastánců volného trhu „proti odchodu“. Mezi těmito dvěma toho opravdu není mnoho na výběr, pokud věříte v základní sociální spravedlnost a příčetnost co do zacházení s životním prostředím. Existují jiné možnosti?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2020 vyjde v 2. polovině června.