Katalánské superdružstvo

14. dubna 2016 /
foto: Cooperativa Integral Catalana (all photos)

Samospráva, přímá demokracie a soběstačnost. Katalánská iniciativa Cooperativa Integral Catalana (CIC) se snaží vytvořit podmínky, v nichž se lze vymanit ze závislosti na strukturách současného systému. Jejím ideálem je společnost osvobozená od autorit, s rovnými příležitostmi a mezilidskými vztahy založenými na důvěře. Horizontální struktura rozhodování, využívání sociální měny i zastoupení vzájemně se doplňujících projektů z oblasti zemědělství, dopravy, vzdělávání či zdravotnictví pod jednou zastřešující organizací má ukázat, že žít jinak je možné. Iniciativy postavené na podobných základech už vznikají po celém Španělsku. Neotřelé přístupy družstva však patrně vzbuzují zájem i u španělských tajných služeb.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2020 vyjde v 2. polovině června.