Máme usilovat o decentralizovanou energetiku?

28. prosince 2010 /

Co je malé, to je hezké — z tohoto pohledu je současná energetika založená na velkých centrálních zdrojích opravdu ošklivá. Decentralizovaná energetika má jisté přednosti, například menší zranitelnost v případě teroristického útoku či přírodní katastrofy. Nezanedbatelný je i vliv na místní ekonomiku — peníze za energii neodcházejí z regionu do kapes několika velkých energetických firem, ale zůstávají místním podnikatelům. Stávající centrální systémy byly budovány léta, stály dost peněz a stále fungují velmi dobře. Případná změna — decentralizace — by stála hodně investic i úsilí. Stálo by to za to?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2019 vyjde v 2. polovině prosince.