Největší akvárium na světě bez rybiček?

22. května 2010 /
foto: John Nyberg

Máme doma akvárium, máme v něm rybičky a pravidelně je krmíme. Čas od času některá z nich chcípne, jinak se ale hemží dost čile a člověk má při jídle dobrou kulisu — například pro přemítání o tom, nakolik jsou si lidé s rybičkami v akváriu podobní. I lidi je totiž třeba především pravidelně krmit, a konzumenti jsou to řádově nenasytnější. Ale zbyde po nich něco víc než po té živorodce, kterou jsme posledně spláchli do záchodu? Film Ruperta Murraye The End of the Line (2009), natočený podle stejnojmenné knihy Charlese Clovera, se takovým filozofováním zabývá pouze v míře přiměřené pro environmentálně-aktivistické dokumenty, ovšem ploutviček, žáber a zelených vykulených očí je v něm plno.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2020 vyjde v 2. polovině února.