Obavy před konferencí o jaderném odzbrojení

17. dubna 2005 /
foto: Wikimedia Commons. Expleze BADGER v Nevadě, 1953.

Země, které provozují jaderné reaktory, teoreticky otevírají cestu i k výrobě jaderné zbraně. Aby k tomu nedošlo, podepsaly státy světa dohodu, avšak ne zcela dokonalou a hlavně ne úplně všechny. Letos na jaře se signatáři sejdou, aby situaci znovu zhodnotili — možná najdou společnou řeč a díry v dohodě zalepí, možná že snahy o důslednější řešení ztroskotají. Nikdo zatím však nedokáže domyslet, co by to mohlo pro světový mír znamenat. Podrobnosti přináší Karel Polanecký z Hnutí DUHA.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2019 vyjde v 2. polovině prosince.