Stoletá africká Archa

30. ledna 2018 /
foto: Martin and Osa Johnson Safari Museum (vše)

„Všichni nás zrazovali. Říkali, že je to nemožné. Pokud by se ale podařilo pořídit autentický záznam mizejících divočin tohoto světa, byl by to jednou velmi významný příspěvek k poznání toho, čemu dnes říkáme civilizace.“Síla a hluboký význam výroku Osy Johnsonové z úvodu nejnovějšího dokumentu Jana Svatoše Archa světel a stínů jako by časem vůbec neerodovaly. Stále se bojíme o mizející divočinu a stále si málo připouštíme, jak důležité je pochopit místo, které nás zrodilo, abychom pochopili místo, které jsme stvořili.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2020 vyjde v 2. polovině února.