Ve stínu Temelína

30. března 2017 /
foto: Richenza, Wikimedia Commons

Román jihočeského prozaika Jiřího Hájíčka Rybí krev sice nepatří mezi žhavé novinky a už jsme jej přibližovali v Záložce čísla 4/2014, vzhledem k tématu tohoto čísla i nesporným kvalitám knihy však stojí ještě za jedno ohlédnutí. Nositel ocenění Magnesia litera za rok 2012 se dá zařadit do autorovy linie venkovských próz, žánr však přesahuje. Hybná síla děje, kterou je plánovaná výstavba přehrady ohrožující ves, v níž vyrůstá hlavní hrdinka, nabízí čtenáři víc než jen exkurs do venkovské reality. Přináší totiž podnětné zamyšlení nad konfliktem mezi civilizačním pokrokem, kulturní tradicí a přírodou.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2019 vyjde v 2. polovině prosince.