Zahrada lásky

13. října 2005 /

V létě roku 2000 se umělec James Ursell vrátil do rodného severního Devonu, aby zde vytvořil zahradu. Své dílo umístil hluboko do starého olšového a bukového lesa, který se rozprostírá uprostřed farmy, na níž vyrůstal, a pojmenoval je podle básně Williama Blakea o ztracené nevinnosti — Zahrada lásky. Navzdory tomu, že bohatá struktura díla si vyžádala velké množství ruční práce, byla jeho životnost na utajeném místě naplánována jen na jednu sezonu. Nyní se proto zahrada už nejspíš rozkládá někde v podrostu, aby ji už nikdo nikdy nenavštívil.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2020 vyjde v 2. polovině června.