Základní věda je v ohrožení

24. dubna 2018 /
foto: archív Kateřiny Falk (vše)
Ráda všemu kouká pod pokličku a vše analyzuje, i když to občas zabíjí obvyklou představu o romantice. Tu sama vidí v elegantní vědě. Když ji jednou vzal kluk na rande a ukazoval jí hvězdy, řekla mu, že si spletl souhvězdí. Na druhé rande už sice nešli, zato však Kateřina Falk díky své zvídavosti získala doktorát z atomové a laserové fyziky na Oxfordu a pracovala v nejprestižnějších výzkumných centrech na světě. Společně jsme mluvily o jejím výzkumu, ženách ve vědě a varovných vědeckých trendech.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 3/2020 vyjde v 2. polovině června.