Strašák jménem glyfosát

16. února 2017 /
foto: europeangreens.eu

Symbol ideálního herbicidu. Stačí jím potřít listy rostlin a do deseti dnů si poradí s jakýmkoli plevelem. Je tak agresivní, že může ohrozit i samotné plodiny. Zemědělci jej používají od sedmdesátých let, kdy jej na trh uvedla americká společnost Monsanto. Pod názvem Roundup se skrývá jeden z nejužívanějších herbicidů vůbec. Herbicid, o němž stále není jasno, zda může ohrožovat lidské zdraví.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům. Nepatříte-li mezi jednoho z nich, můžete to napravit a získat tak přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 200 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.