Anarcho-primitivizmus nie je len ďalšia ideológia na trhu

29. ledna 2016 /
foto: Portrét Johna Zerzana, autor: bN, 2005.

John Zerzan (*1943) je americký filozof a stúpenec socio-environmentálneho hnutia známeho ako anarcho-primitivizmus alebo aj zelený anarchizmus. V jeho dielach (napríklad Elements of Refusal, Future Primitive, Twilight of the Machines) sa môžeme stretnúť s nekompromisnou kritikou domestikácie, striktným odmietaním poľnohospodárstva i civilizácie ako takej. Obhajuje lovecko-zberačský spôsob existencie ako inšpiráciu pre novú, slobodnú spoločnosť. Vyspovedali sme ho v Brne, kde bol členom poroty dokumentárneho festivalu Ekofilm. 

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2020 vyjde v 2. polovině února.