Dlouhý stín krátkozrakosti

5. prosince 2017 /
foto: familienschatz.at

Od chvíle, kdy se zrodil můj zájem o práva hospodářských zvířat, ve mně narůstá pocit připomínající onu podivnou směs znechucení, vzteku a slabého pocitu viny, který vás může přepadnout, jestliže jste nepořádníci a po roce se přinutíte k vyčistění odtoku ze sprchy nebo umyvadla. S vytažením prvních zacuchaných vlasů shledáte, že problém sahá hlouběji, než se na první pohled zdálo. Jednotlivé vlasy, chlupy a jiné tělní pozůstatky postupně přecházejí v temné chuchvalce, hlouběji v potrubí spojené i s vodními řasami. V koupelnách těch, kteří fandí zdravé stravě, ale úklidu ne, se mohou ze záhadných důvodů v odtoku nalézat i naklíčená semínka. A tak, zatímco zkoumám spletence vztahů a souvislostí vlasovitě propojujících celoplanetární ekologickou krizi s intenzivním průmyslovým zemědělstvím, čerpám z této metafory útěchu. Při cestě ke kořenům problému můžete nejednou zjistit, že i sebetemnější místa skýtají naději pro klíčící život.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 2/2020 vyjde v 2. polovině dubna.