Marný boj s Novými Mlýny

29. dubna 2019 /
foto: Sabina Vojtěchová. Nové Mlýny.
Příroda se letos probouzí k životu v druhé půlce března. Jeden z prvních jarních dnů využívají našinci k výletům po celé republice. I cyklostezka vinoucí se podél řeky Jihlavy je poseta desítkami cyklistů a pěších. Po hladině ladně plují páry labutí a mezi trsy mladé trávy vykukují hlavičky podbělu. O několik set metrů dál se Jihlava střetne se Svratkou a společně se vlijí do druhé z kaskády tří vodních nádrží Nové Mlýny. Vodní dílo pod Pavlovskými vrchy je omotáno klubky neřešitelných sporů, které se táhnou až do dnešních dní. Od chvíle, kdy byl komplex dokončen a voda spolykala lužní lesy, mokřady i domovy lidí, už uplynulo třicet let. Přírodní poměry dyjských niv byly navždy změněny. Někdo tomu říká pokrok, jiný zločin proti přírodě.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2019 vyjde v 2. polovině prosince.