Nechceme akceptovat přírodní procesy

21. října 2018 /
foto: archiv Ladislava Mika (vše)
Deset let působil v zoologickém ústavu Slovenské akademie věd, devět let v České inspekci životního prostředí. Podílel se na vytvoření ochranných oblastí v evropském projektu Natura 2000. Od května do listopadu 2009 byl ministrem životního prostředí ve Fischerově úřednické vládě. Dříve zastupoval Českou republiku v Generálním ředitelství pro životní prostředí a pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise, v současnosti je vedoucím Zastoupení Evropské komise na Slovensku. Pokud se někdo může vyjádřit k současnému stavu české a slovenské přírody, je to právě Ladislav Miko (*1961), místopředseda Liberálně ekologické strany a prezident festivalu Ekofilm.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2019 vyjde v 2. polovině prosince.