Rozmanitosti není nikdy dosti

18. prosince 2018 /
foto: Rupert Pessl. Rozmanitost v zahradě Arche Noah v Schilternu.
Změna klimatu, ubývající lesy, velké množství odpadu, trápící se zvířata, zregulované toky, množství dálnic bez přechodů pro šelmy. Zdá se, že české ekologické neziskové organizace se zabývají už snad všemi aktuálními problémy v oblasti ochrany přírody a životního prostředí. Přece jen tu však stále něco chybí: nevládka, která by pokryla téma ztráty diverzity užitkových rostlin a systémově navracela do krajiny staré odrůdy. Tak, jak to dělá v sousedním Rakousku organizace Arche Noah. Ve velkém, ale decentralizovaně.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2019 vyjde v 2. polovině února.