Stále tišší jaro v polích

21. června 2018 /
foto: archiv F
Skřivan obecný je vlastně nenápadný pták, jen jeho zpěv bylo vždy slyšet všude. Možná proto o něm lidová slovesnost tvrdí, že ho uslyšíme i na Hromnice ― ačkoli ve skutečnosti se tou dobou teprve chystá na cestu ze svého zimoviště. Svým zpěvem prý dokonce dokáže zahnat i dravce, který se hlasitého trylkování zalekne. Skřivan vždy patříval k nejběžnějším ptákům v naší zemědělské krajině ― to se ale v posledních desetiletích výrazně mění.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.