Textil, eko a charita

23. června 2019 /
foto: Třídírna textilu Diakonie Broumov – tady se rozhoduje, které darovat potřebným a které zpracovat jinak.
Ke kontejnerům na papír, sklo a plast v posledních letech v České republice přibyly také kontejnery na obnošené oblečení, hračky, obuv a další textil. Kontejnery patří nejrůznějším charitativním organizacím jako Český červený kříž, Diakonie Broumov nebo ADRA. Charity ale nejsou těmi jedinými, kdo sběrné kontejnery provozuje, často jsou to také obchodní společnosti, které si z prodeje použitého textilu udělaly byznys. Patrně nejvýraznější je firma TextilEco, která provozuje obchody Genesis a je hlavním donátorem Nadace Sova.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo nejprve rozhodnout o schválení tohoto komentáře a jeho následném zveřejnění. Více v "Pravidlech pro komentáře" níže. Děkujeme za pochopení.

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2019 vyjde v 2. polovině prosince.