Vůči uprchlíkům nemá Evropa dluh, ale zodpovědnost

16. října 2015 /
foto: archiv Muse Mohamuda

Narodil se v somálském Mogadišu, dnes ale žije v Praze, kde pracuje jako konzultant pro soukromou firmu. Do České republiky přišel ještě v době, kdy mu největší strach mohl nahnat čerstvý sníh — deset let před dnešním vřením — a žil nějaký čas i v Holandsku. Díky znalosti tří jazyků sleduje dění v arabském světě a může srovnat i odlišné přijetí, jehož se uprchlíkům dostává v České republice a jinde v Evropě.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2020 vyjde v 2. polovině února.