Ženy pro Zemi

15. srpna 2016 /
foto: archiv F (vše)

Žena jako Matka příroda, propojená s přírodními silami, pudově emotivní a soucitná — prostě pravý opak toho, co reprezentuje mužství. Alespoň takový je obraz vztahu ženy a přírody zachycený populární kulturou — od Pocahontas a FernGully až po Princeznu Mononoke. Oproti tomu často stojí muž-ničitel, pro kterého představuje divoký les potenciál pro rychlé zbohatnutí. Mají však tato stereotypní rozdělení genderových rolí ve vztahu k přírodě a její ochraně opodstatněný základ?

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 6/2018 vychází v 2. polovině prosince.