Žijeme v době mediálních a politických šmejdů

24. dubna 2018 / ,
foto: Renata Svobodová (vše)
Oxfordský slovník vyhlásil slovem roku 2016 pojem „post-pravda“ a v roce 2017 zvítězilo „mladotřesení“ (youthquake) — „významná kulturní, politická nebo sociální změna pramenící z akcí či vlivu mladých lidí“. Kombinaci obou pojmů ztělesňuje Nejlepší knížka o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! a vzdělávací akce studentské skupiny Zvol si info. Ani jedno by přitom nevzniklo bez politologů z Masarykovy univerzity Petry Vejvodové a Miloše Gregora. Hovořili jsme s nimi o tom, jak bojovat s rozdrobováním pravdy, zda regulovat internet a jak poznáme rezignovanou společnost.

Celý text je přístupný pouze předplatitelům a předplatitelkám. S předplatným získáte přístup nejen k tomuto článku, ale i k tisícům dalších, publikovaných v 7.G od roku 1991. Roční e-předplatné stojí od 210 Kč a zahrnuje i přístup k 7.G číslům ve formátech pdf, epub a mobi. Roční předplatné tištěné verze můžete získat od 360 Kč. Podrobnosti najdete na www.sedmagenerace.cz/predplatne. Děkujeme za podporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pravidla pro komentáře: Redakce Sedmé generace si vyhrazuje právo smazat příspěvek, který nemá nic společného s tématem, obsahuje vulgarismy, rasistické a xenofobní vyjadřování či jiné urážky ostatních, obsahuje spam a komerční reklamu nebo je jinak nevhodný. Porušení pravidel může mít pro uživatele za následek dočasné nebo trvalé znemožnění vkládání dalších komentářů.

Upozornění: Publikovat články nebo jejich části, jakož i zveřejňovat fotografie a kresby z časopisu Sedmá generace nebo z jeho internetových stránek je možné pouze se souhlasem redakce.

Sedmá generace 1/2020 vyjde v 2. polovině února.